مدیریت فرآیند کسب کار

به طور خلاصه «مدیریت فرآیند کسب کار» رویکردی برای شناسایی، طراحی، اجرا، مستندسازی، پایش و کنترل فرآیندهای سازمان میباشد.
«مدیریت فرآیند کسب کار» حاکمیتی را در سازمان، برای افزایش چابکی و کارایی، فراهم می آورد و به سازمان اجازه می دهد بتواند عملیات سازمان را با اهداف راهبردی، هم راستا نماید. با بکارگیری یک «سیستم مدیریت فرآیند کسب کار» سازمان قابلیت پیدا می کند در «هر زمان ، هر تغییری » را ایجاد نماید و این زمينه ساز پيشرفت مستمر می باشد. هدف BPM را میتوان طراحی، اجرا و بهبود فعالیت های بین واحد های سازمانی دانست که در آن اشخاص، سیستم های اطلاعاتی و افراد به هم پیوند می خورند.

 

 همچنین به لحاظ راهبردی BPM را می توان برای مدیریت و بهبود عملکرد یک کسب و کار، از طریق بهینه سازی مداوم فرآیندهای کسب و کار در یک چرخه از مدل سازی، اجرا و اندازه گیری دانست.مجموعه فعاليت‌هاي BPM به چهار دسته زير تقسيم مي‌شود:

  1. طراحی فرایند (Process Design)
  2. اجراي فرایند (Process Execution)
  3. پايش فرایند (Process Monitoring)
  4. بهبود فرایند (Process Improvement)

 

برخی از مزایا و دستاوردهای BPM چیست؟
•  چابكي كسب و كار
•   تطبيق
•  بهبود تصمیم گیری 
•  افزایش سرعت کسب و کار  و رضایت مشتریان و سایر ذینفعان سازمان                                            فعالیتهای مربوط به BPM را میتوان در شش گروه دسته بندی کرد: چشم انداز، طراحی، مدلسازی، اجرا، نظارت و بهینه سازی. فعالیتها پیرامون یک چشم انداز استراتژیک و اهداف سازمان طراحی میشوند و هر فعالیت با لیستی از فرآیندها همراه است، هر یک از این فعالیتها یک مدیر دارد که مسئول به سرانجام رساندن مجموعه ای از فرآیندهاست و هر فرآیند نیز خود از وظایفی تشکیل شده که باید مطابق با برنامه
اجرا و گزارش داده شوند.
مجموعه ای از فرآیندها باعث موفقیت در یک تابع میشوند و مجموعه ای از توابع برای دستیابی به اهداف سازمانی لازم است.

۵
از ۵
۲۵ مشارکت کننده
مطالب مفید، کار در ارتفاع، ایمنی جرثقیل، برق، بهداشت
دوره های آفلاین رو ببین
کتابفروشی همیار
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش