توضیحات:
1-  شرکت در دوره های مذکور اختیاری می باشد و کلیه علاقمندان جهت افزایش مهارتهای حرفه ای و تقویت رزومه خود می توانند در آنها شرکت نمایند.
2- گواهینامه شرکت در دوره ها بصورت الکترونیکی و توسط مرجع رسمی و معتبر آموزشهای ایمنی و بهداشت کار در کشور (مرکز تحقیقات  و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار - وزارت کار) صادر خواهد شد.
3- موسسات آموزشی صرفاً برگزارکننده دوره ها می باشند و تعهد و تضمینی جهت تایید صلاحیت شرکت کنندگان ندارند.
4- تایید صلاحیت مسئول ایمنی توسط ادارات کار صورت می گیرد؛ بنابراین پیشنهاد می گردد قبل از ثبت نام و شرکت در دوره ها، هماهنگی لازم را با اداره کار محل خود داشته باشید.
5- دوره های مذکور از دوره های HSE ورود به حرفه و ارتقا پایه مهندسان، مجزا می باشد.
6- حدود یکماه پس از برگزاری هر دوره، گواهینامه شرکت در دوره در سایت مرکز تحقیقات وزارت کار آدرس  www.Scrtash.ir  در بخش نتایج آزمون، با وارد نمودن کد ملی، قابل نمایش و پرینت می باشد.​​​​​​​

​​سازمان ها، شرکت ها، پیمانکاران و ... می توانند به صورت گروهی برای دوره های درخواستی خود ثبت نام کنند و از تخفیف ویژه استفاده کنند

بررسی اجمالی دوره آموزش مسئولین ایمنی
دوره آموزش عمومی ایمنی (ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها) به مدت ۴۰ ساعت، از طرف مؤسسه آموزشی بازتاب علم برگزار می‌گردد. این دوره با گواهینامه مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت کار و زیر نظر اداره کل کار استان تهران و نیز با استفاده از مدرسین مورد تأیید ایشان انجام می شود.
شرکت‌هایی که قصد اخذ گواهی نامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را دارند، با توجه به تعداد پرسنل خود و همچنین نوع فعالیت، موظف هستند یک نفر را به عنوان مسئول ایمنی تعیین و یا استخدام نمایند. دوره عمومی ایمنی (ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها) یکی از دوره‌های است که، که افراد جهت فعالیت در سمت مسئول ایمنی در کارگاه ها ملزم به گذراندن  و اخذ مدرک آن می باشند.
 
دوره فوق، طی ۵ روز  با حضور اساتید مجرب و زیر نظر اداره کار استان تهران در مؤسسه آموزشی بازتاب علم  بصورت آنلاین برگزار می گردد. پس از اتمام دوره، آزمون آن در محل مورد تایید و با نظارت اداره کل کار استان تهران  به صورت حضوری برگزار شده و نتایج آن در سایت مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار اعلام می‌گردد.
 
برنامه آموزشی دوره آموزش عمومی ایمنی (ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها)
بر اساس اعلام مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار،  برنامه آموزشی دوره آموزش عمومی ایمنی (ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها)، در 40 ساعت و در طول 5 روز طراحی شده است. در جدول زیر می‌توانید برنامه آموزش این دوره را مشاهده نمائید.
 
منابع آموزشی دوره آموزش مسئول ایمنی
دوره آموزش عمومی ایمنی (ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها)، از اهمیت ویژه ای جهت اخذ گواهی نامه مسئول ایمنی و متعاقب آن، اخذ گواهی نامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران  توسط شرکت برخوردار می‌باشد. این دوره به منظور آشنایی مسئولین ایمنی با کله نکات در زمینه ایمنی کارگاه طراحی شده است. با توجه به این موضوع، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار،  جهت هرچه بهتر برگزار شدن این دوره، کتاب “آموزش عمومی مسئولین ایمنی کارگاه‌ها” را در سال 1396 و در 417 تدوین و منتشر نموده است. شرکت کنندگان در این دوره می‌توانند با مطالعه این کتاب برای شرکت در آزمون آمادگی لازم را کسب نمایند.
 
این دوره برای چه اشخاصی مفید است؟
این دوره از سوی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، برای مسئولین ایمنی کارگاه ها و شرکت‌ها طراحی گردیده است.
مطابق با آئین نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کارآموزان، برخی از مسئولین ایمنی شرکت‌ها و کارگاه‌ها (بر اساس رشته تحصیلی و سال تحصیل) ملزمند دوره آموزش عمومی ایمنی (ویژه مسئولین ایمنی کارگاه‌ها) را زیر نظر مرکز تحقیقات بگذرانند.
البته شرکت در این دوره به افرادی که در زمینه ایمنی فعالیت می‌کنند (سرپرستان HSE، افسر ایمنی و غیره) به منظور افزایش سطح ایمنی پروژه ها و آشنایی آنان با جدید ترین موضوعات ایمنی، پیشنهاد میگردد.

بررسی اجمالی دوره شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویژه مسئولین ایمنی
دوره شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک (ویژه مسئولین ایمنی) به مدت ۱۶ ساعت، از طرف مؤسسه آموزشی بازتاب علم برگزار می‌گردد. این دوره با گواهینامه مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت کار و زیر نظر اداره کل کار استان تهران و با استفاده از مدرسین مورد تأیید ایشان اجرا می شود.
شرکت‌هایی که قصد اخذ گواهی نامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را دارند، با توجه به تعداد پرسنل خود و همچنین نوع فعالیت، موظف هستند یک نفر را به عنوان مسئول ایمنی استخدام و یا انتخاب نمایند. دوره شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک (ویژه مسئولین ایمنی) یکی از دوره‌های است که، مسئولین ایمنی شرکت‌ها ملزم هستند در آن شرکت نموده و مدرک آن را اخذ نمایند.
دوره فوق، طی ۲ روز برگزار می گردد. پس از اتمام دوره، آزمون آن از سوی اداره کار استان تهران برگزار شده و نتایج آن در سایت مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار اعلام می‌گردد.

منابع آموزشی دوره ارزیابی ریسک
دوره شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک (ویژه مسئولین ایمنی)، از اهمیت ویژه ای جهت اخذ گواهی نامه مسئول ایمنی و متعاقب آن، اخذ گواهی نامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران شرکت، برخوردار می‌باشد. این دوره به منظور آشنایی مسئولین ایمنی با روش‌های مختلف ارزیابی ریسک طراحی شده است. همانطور که میدانید، انجام ارزیابی ریسک یکی از اصول اولیه شرکت‌ها برای کاهش حوادث می‌باشد. با توجه به این موضوع، مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این دوره، کتاب “آموزش شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک برای مسئولین ایمنی کارگاه‌ها” را در سال 1394 و در 52 صفحه تدوین و منتشر نمود. شرکت کنندگان در این دوره می‌توانند با مطالعه این کتاب برای شرکت در آزمون آمادگی لازم را کسب نمایند.

دوره مسئول ایمنی
​​سازمان ها، شرکت ها، پیمانکاران و ... می توانند به صورت گروهی برای دوره های درخواستی خود ثبت نام کنند و از تخفیف ویژه استفاده کنند
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش