بیمه نامه های هواپیما

در ارتباط با هواپيما بيمه‌نامه های مختلفی صادر میشود

بيمه خسارات وارده به هواپيما Hull cover
 چنانچه در اثر وقوع حادثه، هواپيما دچار خسارت جزئي شود و يا بطور كلي از بين برود، در اين صورت شركت بيمه خسارت وارده را طبق شرايط بيمه‌نامه و تا حدي كه در جدول مشخصات ذكر شده جبران می نمايد. در اين زمينه هزينه‌هاي فرود اضطراري و هزينه‌های نجات هواپيما نيز پوشش داده مي‌شود.

مسئوليت مدنی در مقابل اشخاص ثالث Third Party Liability

چنانچه در اثر برخورد هواپيما و يا سقوط اشخاص و يا اشيائي از آن، خسارت مالی و يا بدني به اشخاص ثالث وارد شود و بيمه‌گذار قانوناً مسئول شناخته شود، در اين صورت شركت بيمه خسارت وارده را تا حدي كه در بيمه‌نامه ذكر شده جبران مي نمايد. در اين ارتباط هزينه‌هاي دادگاه نيز قابل پرداخت است.

مسئوليت مدنی نسبت به مسافران Liability For Passengers

خسارت بدني وارد به مسافران در حين سوار شدن به هواپيما و در مدتي كه در داخل هواپيما هستند و همچنين در هنگام پياده شدن، تحت عنوان بيمه مسافران، در بيمه‌نامه پوشش داده مي‌شود. در اين زمينه براي هر مسافر حد غرامتي در نظر گرفته مي‌شود و بعضاً تابع كنواسيون‌هاي بين‌المللي است. علاوه بر آن بار هر مسافر نيز بيمه مي‌گردد. چنانچه بار گم شود و يا اشتباهاً به جاي ديگري ارسال شود، شركت بيمه خسارت آن را تا حدي كه در بيمه‌نامه قيد شده مي‌پردازد.

بيمه خدمه Crew Personal Accident Insurance

افرادي كه در هواپيما ارائه خدمات مي‌نمايند شامل خلبان‌، مهمانداران و غيره در اين بيمه نامه تحت پوشش قرار مي گيرند و براي هر كدام حد غرامتي در نظر گرفته میشود. چنانچه در اثر سانحه هوايی فوت و يا مجروح شوند، شركت بيمه غرامت فوت و يا هزينه بيمارستاني را جبران خواهد نمود.

بيمه فرانشيز Deductible Insurance

با توجه به اينكه در بيمه بدنه هواپيما فرانشيز قابل توجهی در نظر گرفته مي‌شود، اين فرانشيز نيز قابل بيمه كردن می باشد.

بيمه از دست دادن گواهينامه Loss Of License Insurance

سلب اجازه پرواز يا از دست دادن گواهينامه بعلت بيماري خلبان ، نقص عضو و ساير موارد نيز يكي از مواردی است كه قابل بيمه شدن است و ذينفع آن خلبان مي‌باشد. اين بيمه‌نامه بصورت انفرادی و گروهی قابل ارائه است. 

۵
از ۵
۲۲ مشارکت کننده
مطالب مفید، کار در ارتفاع، ایمنی جرثقیل، برق، بهداشت
موقعیت شغلی - استخدام - HSE - افسر ایمنی - بهداشت
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش